KURUMSAL

1985 yılında kurulan Hayrât Neşriyat, Kur’ân-ı Kerîm basımı noktasında Türkiye’nin lider kuruluşu olmakla beraber, dünyanın en büyük Kur’ân-ı Kerîm matbaa tesislerinden birine sahiptir.
Türkiye’nin en büyük Kur’ân dağıtım ağına sahip Hayrât Neşriyat, Tevâfuk özellikli Kur’ân-ı Kerîm basımını kendine amaç edinmiştir.
Elli yıllık bir emek mahsulü olan tevâfuk nüshalı Mushaf-ı Şerifler, Kur’an-ı Kerime layık hürmet ve ihtimamla hazırlanmaktadır.
Hayrât Neşriyat’ın basmış olduğu Ahmed Hüsrev hattı Tevâfuklu Kur’an-ı Kerîm nüshaları, otoritelerce hatasızlığı tescilli ve Diyanet İşleri Başkanlığımız ve Mısır Ezher Üniversitesi tarafından mühürlüdür.
Hayrât Neşriyat, İstanbul genel merkez ve Isparta matbaa tesisinde toplam 14.000 m2’lik bir alanda hizmet vermektedir. 500’den fazla eser çeşidini Kur’ân âşıklarının istifadesine sunmaktadır.
İhracat sahası, başta Avrupa ülkeleri olmak üzere dünyanın dört bir yanını kapsamaktadır. Türkiye ve dünyada gerçekleştirilen -özellikle Frankfurt ve Kahire kitap fuarları gibi- dünyanın en büyük fuarlarına katılmaktadır.
Kalite ve güvenin adresi olan Hayrât Neşriyat, Kur’ân’la dünyaları birleştiren büyük ve önemli bir köprü olarak hizmetlerine devam etmektedir.