Dünyanın ikinci büyük
Kur'an-ı Kerim matbaası...

Hayrât Neşriyat matbaa tesisleri, Isparta’da 14 bin m2’lik bir alanda kuruludur.

Matbaa, 40 gr. kâğıttan 300 grama kadar baskı yapılabilmektedir.

Kaliteli ve güvenilir bir baskı için gerekli bütün donanıma sahiptir.

Azami hürmet ve hassasiyet gösterilmekte ve gerekli tedbirler alınmaktadır.

Hayrât Neşriyat matbaa tesislerinde, dünyanın değişik ülkelerinden özenle seçilerek alınan birinci sınıf kâğıtlar, 6 renkli makinelerde basılıp bakım ve kırma ünitelerine uğrarlar. Harman makinesinin ahenkli hareketlerinden geçerek dikiş ve kurutma bölümlerini ziyaret ederler.
Yaldızdan geçtikten sonra kendisine kuruma fırsatı tanıyan orijinal bir gezintiye çıkarlar. Bu arada hazırlanan ve kesme, kapaklanma, yaldız ve frekans makinelerinden geçerek selefonlama ve dikiş işlemlerini tamamlayarak son hali kazanan kapaklarla buluşurlar. Ve nihayet paketleme bölümüne ulaşırlar.
Hayrat Neşriyat matbaasına giren ve Ahmed Hüsrev hattı ile birleşen bu kâğıtlar, artık birer Mushaf-ı Şerif olarak işinde uzman ekiplerle bizlerin dünyasına taşınırlar.
ESER ÇEŞİTLERİMİZ
Matbaa çalışanları, Kur’ân'a hürmeti önceleyen, kardeşlik duygusu içerisinde, takım ruhunu yakalamış ve işinde meleke sahibi olmuş bir ekipten oluşmaktadır.Çalışma saatleri içinde abdestli olmaya dikkat edilmektedir. Bu matbaada çalışmak Kur’ân'a hizmet etmenin diğer adı olduğundan Kur’ân'a karşı azami hürmet ve hassasiyet gösterilmekte ve gerekli tedbirler alınmaktadır.TANITIM VİDEOMUZ